Google Cardboard Nedir ?

İlk bakışta Google’ın şaka yapma girişimi gibi görünen bu gözlük aslında pahalı teknolojilere ufak maliyetlerle ulaşılabileceğini göstermektedir.

Sanal Gerçeklik Kavramı, son dönemlerde ön plana çıkan bir konu olup, bu alanda ilk çalışmaları Sony, Samsung, Oculus ve HTC gibi firmalar başlatmıştır. Google bu firmaların çok yüksek fiyatlarla piyasaya sunduğu Sanal Gerçeklik Gözlüklerinin uygun fiyatla son kullanıcıya ulaşamaması ve dolayısıyla Google tarafından geliştirilen Sanal Gerçeklik (3D VR) uygulamalarının da yeterli seviyede kullanılamaması üzerine bu alanda yaratıcı ve özellikle maliyet açısından heyecan verici bir giriş yapmak istemiştir.

cardboard üretim, logolu cardboard, sanal, gerçeklik, gözlük, google, cardboard, özel, baskı, firma

Google Cardboard Üretimi

Google mukavva gözlükleri üretip satmak peşinde olmadığı için herhangi bir Cardboard üretimi ve pazarlama faaliyetinde kesinlikle bulunmamıştır. Google Tamamen 3D VR yazılımlarına odaklanmıştır. Üretimde kullanılacak malzemeleri ve teknik bilgileri Mart Teknoloji gibi üretici firmalara açarak üretim yapılmasına olanak sağlamıştır. Bu sayede VR uygulamalara ait deneyimin ekonomik gözlüklerle yaygınlaşmasını sağlamıştır. Karton gözlüklerin ekonomik ve baskıya uygun olması, reklam sektörü için yeni bir ürüne dönüşmüştür.Günümüz reklam ve promosyon sektörü içerisinde, şuan en çok tercih edilen ve en etkili reklam aracı sanal gerçekliktir.

Sanal Gerçeklik ( Virtual Reality ) Nedir ?

Temelde bilgisayarlar tarafından taklit edilerek oluşturulan ortamlara sanal gerçeklik denir. Ancak yeni gelişen teknolojiler ile beraber, artık gerçek mekanları da sanal ortamlara taşımak mümkün. 360 çekimler ve canlı yayınlar sayesinde kilometrelerce uzakta dahi olsanız, sanki gerçekten oradaymış hissi ile ortamda bulunabilirsiniz. Bu avantaj, askeri araçlar ve uygulamalar, sağlık, eğitim, spor aktiviteleri, okul öncesi eğitim, fobilerin yenilmesi, oyun/eğlence ve bunun gibi bir sürü alanda kullanılmakta olup aynı zamanda giderek yaygınlaşmaktadır.

Tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de sanal gerçeklik uygulamaları ve projeleri başta inşaat olmak üzere tüm sektörlerde popüler bir reklam aracı olmakla birlikte, eğitim alanında da hızlı bir yaygınlaşma ile yerini almaya devam etmektedir.

Mart Teknoloji Ankara da kurulmuş olup 2016 yılından itibaren de Sanal Gerçeklik sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır. Uzman kadrosu ve sürekli büyüyen üretim kapasitesi ile şuan logo baskılı Gözlük, Lens ve diğer uygulama konularında en kaliteli ve hızlı hizmeti vermeyi kendine standart edinmiştir.

Üretici olarak; Türkiye de sanal ve artırılmış gerçeklik ürünleri ile ilgili tamamen yerli olarak üretim yapan en büyük firmalardan biri olmaktan gurur duyuyoruz. Amacımız bu yeni teknolojinin ülkemizde daha yaygın halde kullanılabilmesini sağlayarak, bu konudaki geliştirici fikirlerin önünü açmaktır. Türkiye de sanal ve artırılmış gerçeklik ürünleri ile ilgili tamamen yerli olarak üretim yapan en büyük firmalardan biri olmaktan gurur duyuyoruz. Amacımız bu yeni teknolojinin ülkemizde daha yaygın halde kullanılabilmesini sağlayarak, bu konudaki geliştirici fikirlerin önünü açmaktır. Bu sayede ülkemizin üretim kapasitesi yükselecek, bu teknoloji dalında elde ettiğimiz başarılar Dünya çapında yayılacaktır. Bu amaç doğrultusunda yeni girişimci ve üreticilerin tamamına, tüm bilgilerimizi, tecrübelerimizi paylaşarak teknik destek ve ürün temini sağlamaktayız.

“ Sanal gerçeklik teknolojileri çok önemli bir hale gelecek, buna bahse gireriz “ Mark Zuckerberg ( Facebook CEO )

“ Sanal gerçeklik dünyayı değiştirmeyi amaçlıyor ve bu sektörün geleceğinin şekillendirilmesine katkıda bulunmak için sabırsızlanıyorum “ Cher Wang ( HTC CEO )

“ Dijitalleşen Dünyada, teknolojiyi yakalayan ve kullanabilen firmalar, her zaman hedeflerine ulaşmış ve başarılı olmuşlardır. Sanal gerçeklik, gelecekte tüm dünyanın kullanacağı, en yaygın teknolojilerden biri olacaktır “ Hakan Güven ( Mart Teknoloji CEO )

Ürünlerimiz

cardboard üretim, logolu cardboard, sanal, gerçeklik, gözlük, google, cardboard, özel, baskı, firma

Google Cardboard v1.0

Başlıca Özellikleri

 • DIY ( Do It Yourselve ) Yani bir kendin katlayarak yap modelidir
 • 5.3 inç büyüklüğe kadar olan ekranlara uyumlu
 • 25 mm Lens
 • 86 derece FOV açısı ( Görüş açısı )
 • Augmented Reality uygulamaları desteği
 • Üzerinde bulunan buton sayesinde kolay komut verebilme (iPhone desteği yok)
 • Demonte ince kutu tasarımı
 • Baskılı ve baskısız seçenekleri
 • cardboard üretim, logolu cardboard, sanal, gerçeklik, gözlük, google, cardboard, özel, baskı, firma, karton sanal gözlük

  Google Cardboard v2.0

  Başlıca Özellikleri

 • Hazır kurulu modelidir. Kullanıcı ambalajdan çıkartıp hemen kullanmaya başlayabilir.
 • 6 inç büyüklüğe kadar olan ekranlara uyumlu
 • 34 mm Daha geniş açılı lensu
 • 110 derece FOV açısı ( Görüş açısı )
 • Augmented Reality uygulamaları desteği
 • Kapasitif dokunmatik buton ile tüm cihazlarda tam uyumlu çalışır
 • Daha geniş reklam alanı ve görsel imkanı
 • Sınırsız renk ve tasarım seçeneği
 • Sanal Tur

  Sanal tur ile web ziyaretçilerine gerçeğe yakın bir görsel deneyim sunulur. Mekanlar ya da çevreler sanal tur ile tanıtılabilir. 360 sanal tur ya da panoramik tur, panoramik görüntü olarak ta tanımlanır. 360 derece gezilebilir yaşam ortamı ile incelenmek istenen çevrenin algılanabilmesi sağlanır. Bu amaçla açık yada kapalı bir mekan sanal tur teknolojisi ile gezilebilir hale getirilebilmektedir. Bu sayede, işletmeler ve tüm dünya yerinizden kalkmadan gezilebilir. Özellikle ticari işletmeler için mükemmel bir reklam ve marka benimsetme aracıdır.